آشنایی با انواع سوییچ شبکه و کاربردهای آن

انواع سوییچ شبکه

زمانی که به مسائل ابتدایی در شبکه، از جمله نحوه کارکرد و انواع سوییچ شبکه توجه می‌کنیم، بنابراین باید مفهوم سوئیچینگ، روتینگ و بی سیم را متوجه شویم و درک کنیم. شبکه با متصل کردن چند کامپیوتر و لوازم جانبی استفاده از سوییچ،‌ روتر و اکسس پوینت ایجاد می‌کند.

این موارد ابزار موردنیاز شبکه هستند و اجازه می‌دهند تا ابزارهای متفاوت دیگر به شبکه شما وصل شوند و بتوانند با یکدیگر تعامل داشته باشند. در عین با شبکه‌های دیگر هم در ارتباط باشند. در این مقاله قصد داریم تا به انواع سوییچ شبکه بپردازیم. تا انتها این مقاله آموزنده همراه ما باشید.

 

سوئیچ شبکه چیست انواع و کاربرد آن

اگر برای شما هم سوال است که سوییچ شبکه چیست انواع و کاربرد آن چه می‌باشد به طور مختصر باید توضیح دهیم که سوییچ شبکه می‌تواند چندین ابزار را که در یک ساختمان هستند مانند سرور، کامپیوتر و پرینتر را به هم متصل کند و شبکه‌ای همراه با منابع مشترک ایجاد کند.

سوییچ شبکه برای بقیه ابزارها شرایطی را فراهم می‌آورد تا با هم اطلاعات خود را به اشتراک بگذارند، همچنین سوییچ شبکه به عنوان یک کنترلر هم می‌تواند عمل کند. سوییچ های شبکه با توجه به شرایط مدیریت به ۳ دسته تقسیم می‌شوند که شامل:

سوییچ‌های مدیریتی، سوییچ‌های غیر مدیریتی و سوییچ‌های هوشمند (تحت شبکه) که کاربران می‌توانند بر اساس اندازه‌ی شبکه و مقدار کنترلی که می‌خواهند روی شبکه شما داشته باشد، سوییچ مناسب شبکه خود را امتحان کنید‌.

 

انواع سوییچ شبکه های کامپیوتری

می‌توانید برای آشنایی با انواع شبکه های کامپیوتری در سوییچ‌ها، ادامه متن درباره سوییچ‌های مدیریتی و غیر مدیریتی مطالعه کنید‌.

 

انواع سوییچ شبکه های کامپیوتری

 

یک سوییچ غیر مدیریتی

از انواع سوییچ شبکه می‌توانیم به سوییچ غیر مدیریتی اشاره کنیم. این نوع سوییچ ها بعد از وصل و روشن‌شدن شروع به فعالیت خواهند کرد. این مدل از سوییچ‌ها قابلیت نظارت و مدیریت و پیکربندی را از راه دور ندارند. اما آن‌ها می‌توانند به صورت محلی نظارت شوند و از طریق سوییچ‌های DIP و شاخص‌های LED پیکربندی خواهند شد. از مزیت‌های این سوییچ این است که هزینه کمتری را دارند و در شبکه‌های کوچک و یا در گروه‌های کاری موقت به شبکه‌های بزرگتر وصل و استفاده می‌شوند.

از آنجایی که این نوع سوییچ‌ها ابزاری هستند که نیاز به پیکربندی نداشته و زمانی که به پریز برق وصل شوند، فعال خواهند شد و تنظیمات پیچیده‌ای ندارند. این سوییچ‌ها به ابزارهای اینترنتی این اجازه را می‌دهند تا با یکدیگر تعامل داشته باشند، مانند پرینتر شبکه یا PC و شرایطی را به وجود می‌آورند که اتصال به شبکه و رد و بدل کردن اطلاعات فراهم شود. برای اطلاعات بیشتر در این باره می‌توانید در کانال تلگرام ما عضو شوید.

سوییچ های مدیریتی

از دیگر انواع سوییچ شبکه می‌توان به سوییچ قابل مدیریت اشاره کرد. این نوع سوییچ شرایط configure کردن شبکه را فراهم می‌آورد که توانایی مدیریت عملکرد و شناسایی را دارد. این موضوع در زمان شناسایی مشکلات بسیار مهم است. به این نکته توجه کنید که سوییچ شبکه را باید مناسب یا برنامه خاص خود انتخاب کنید‌.

کاربرد و محل استفاده‌ی این نوع سوییچ‌ها برای کاربرانی مورداستفاده قرار می‌گیرد که باید زمان پاسخ دادن آن‌ها میلی‌ثانیه‌ای باشد. به ویژه برای سازمان‌هایی که شبکه‌های‌شان را از راه‌های دور عیب‌یابی و مدیریت می‌کنند که این اجازه را به مدیران شبکه می‌دهد که به یک شبکه قابل اعتماد دست پیدا کنند.

سوییچ‌های مدیریتی شبکه اجازه کنترل ترافیک و پهنا باند را مس دهند. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید ما را در اینستاگرام دنبال کنید. سوییچ‌های web smart از انواع سوییچ شبکه هستند که یک انتخاب مناسب برای شبکه‌های متوسط یه نیاز به مدیریت دارند، می‌باشد. از ویژگی‌های آن‌ها دسترسی به مدیریت سوییچ، تجمع لینک و وی پی ان و نظارت بر پورت‌ها از سمت یک رابط وب ساده که توسط یک مرورگر وب جاسازی شده ارائه می‌دهند. این سوییچ‌های نام برده شده از انواع سوییچ شبکه های کامپیوتری هستند.

 

انواع سوییچ شبکه برای دوربین مداربسته

از انواع سوییچ دوربین مداربسته می‌توانیم به سوییچ‌های POE مثبت و بی‌سیم اشاره کنیم. سوییچ‌های با تکنولوژی POE قابلیت ارسال برق را برای دوربین‌های مداربسته دارند. این نوع سوییچ‌ها برق موردنیاز دوربین‌ها را از طریق کابل شبکه برق تامین می‌کنند و نیاز به منبع برق جداگانه‌ای ندارند. این مزیت باعث می‌شود نصب و راه اندازی دوربین‌ها ساده‌تر شود و از هزینه‌های مربوط به نصب کابل برق جداگانه کم شود.

همچنین با استفاده از این نوع سوییچ دوربین مداربسته به صورت مستقیم به شبکه اتصال دارند در صورتی که اتصال برق قطع شود، سیستم مداربسته همچنان در حال فعالیت خواهد بود. برای مشاوره دوربین مداربسته می‌توانید از کارشناسان مجموعه ما کمک بگیرید.

 

انواع سوییچ شبکه برای دوربین مداربسته

 

سوییچ های +POE

از انواع سوییچ شبکه برای دوربین مداربسته هستند. این سوییچ‌ها قابلیت ارسال برق را با توان بیشتری دارند، در نتیجه این نوع سوییچ‌ها برای دوربین‌های با مصرف برق بالا مناسب هستند. از دیگر انواع سوییچ شبکه برای دوربین مداربسته سوییچ‌های بی‌سیم هستند که امکان اتصال شبکه به دوربین‌های مداربسته را بدون نیاز به کابل فراهم می‌آورند و برای نصب در مکان‌هایی که نصب کابل مشکل است، مناسب هستند.

 

سوییچ POE بی سیم

این نوع سوییچ‌ها POE بی‌سیم دارای دو ویژگی ارسال برق برای دوربین‌ها و اتصال به صورت بی‌سیم را ترکیب می‌کنند. با استفاده از آنها می‌توانید دوربین‌ها را به شبکه بی‌سیم وصل کرده و هم زمان برق موردنیاز آن‌ها تامین شود. خدمات دوربین مداربسته در مجموعه ما توسط افراد مجرب انجام می‌گیرد.

 

جمع بندی

همانطور که گفتیم سوییچ شبکه یک ابزار برای ایجاد اتصال بین سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف در شبکه است. این اتصالات عموما با استفاده از کابل‌ها ایجاد می‌شود که بین دستگاه‌های‌ فرستنده و گیرنده اطلاعات اتصال ایجاد می‌کنند. به طور مثال بین کامپیوتر و سرور و یا یک کامپیوتر دیگر اتصال را ایجاد می‌کنند. همچنین اگر برای شما هم سوال است که بدانید کاربرد هوش مصنوعی در دوربین مدار بسته چیست؟ باید بگوییم که هوش مصنوعی در دوربین مداربسته معمولا از طرق ترکیب بینایی کامپیوتر و ماشین استفاده می‌کنند‌. این ترکیب می‌تواند در زمان‌های واقعی تجزیه و تحلیل و پردازش کند تا افراد و رویدادها شناسایی شوند.

در این مقاله به انواع سوییچ شبکه و خدمات شبکه کامپیوتری پرداختیم و کاربردهای آن‌ها را بررسی کردیم. همچنین می‌توانید برای اطلاعات بیشتر در مورد مجموعه ما قسمت درباره ما را مطالعه کنید. در صورت هرگونه نیاز می‌توانید از شماره‌های درج شده با ما تماس بگیرید. برای آموزش تنظیم شبکه کامپیوتری صفر تا صد رایگان و بقیه فیلم‌های آموزشی ما را مشاهده کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *