آموزش تنظیم ضبط دوربین مداربسته

آموزش تنظیم ضبط دوربین مداربسته

برای شروع تنظیم ضبط دوربین مداربسته ابتدا بهتر است با مکان قرارگیری دوربین مداربسته آشنا شویم:

ترسیم نمودار خانه و باغ هنگام کار در محل قرارگیری دوربین‌های مداربسته. همانطور که می‌دانید محصولات دستگاه ضبط کننده بسیار هستند و شما می‌توانید آنها را در بسیاری از مکان‌ها قرار دهید. این امر قبل از شروع کار مشخص می‌کند که دوربین‌ها باید کجا قرار گیرند تا امنیت و کارایی سیستم دوربین مدار بسته به حداکثر برسد و تنظیم دوربین مداربسته به خوبی کار کند.

 

برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته کیت دوربین مداربسته یا قطعات جداگانه بخریم؟

 کیت دوربین مداربسته همه چیزهایی را که برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته نیاز دارید، ارائه می‌کند و بلافاصله آماده استفاده است، با این حال، کیت‌های دوربین مدار بسته دارای معایبی هستند. معمولا از کابل‌های آماده حداکثر 18 متر استفاده می‌کنند. این محدودیت وجود دارد که DVR (ضبط‌کننده ویدیوی دیجیتال) یا NVR (ضبط‌کننده ویدیوی شبکه) حداکثر می‌تواند حداکثر 18 متر از دوربین‌ها فاصله داشته باشد و این اغلب ایده‌آل نیست.

کابل‌های از پیش ساخته شده یک نقطه ضعف دارند، زیرا باید سوراخ بزرگ‌تری در دیوار ایجاد کنید، زیرا کابل‌ها از قبل اتصالاتی روی خود دارند. ما به کابل 75 اهم نیاز داریم و کابل‌های از پیش ساخته معمولاً قادر به این کار نیستند. در شب، زمانی که دید در شب فعال می‌شود، جریان (آمپیج) بالاتری برای تغذیه LED های دوربین مورد نیاز است و کابل‌های آماده نمی‌‌توانند جریان مورد نیاز را برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته تامین کنند و در نتیجه LED های کم نور و فیلم‌های دوربین مداربسته تیره‌تر می‌شوند که شما می‌توانید تصاویر ضبط شده توسط آن را در اینستاگرام مشاهده کنید.

تنظیمات ضبط دوربین مداربسته از نظر کارشناسان برنابنیان

سیستم‌های دوربین مدار بسته حرفه‌ای هرگز به صورت کیت عرضه نمی‌شوند، بنابراین پیشگامان برنا بنیان خرید قطعات جداگانه را توصیه می‌کند. کیت‌ها برای سیستم‌های سطح ورودی هستند و عموماً قطعات با کیفیت پایینی دارند. کیت‌ها با محصولات بدون مارک عرضه می‌شوند که به طور گسترده شناخته شده نیستند و بنابراین پشتیبانی دشوار است.

بنابراین، به جای صرفه جویی در هزینه و استفاده از خدمات دوربین مداربسته، مشتری معمولاً به دوربین و DVR مارک‌دار و غیره تغییر می‌کند. خرید تک تک قطعات مزایای زیادی برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته دارد، از جمله اینکه می‌توانید دقیقاً آنچه را که برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته، نصب آن و شرایط خود نیاز دارید، خریداری کنید و مطابق با بودجه خود قطعات جداگانه خریداری کنید. همچنین به عنوان مثال دوربین‌ها دارای لنزهای متفاوت برای اهداف مختلف، برد نزدیک و برد بیشتر هستند.

اگر دوربین را در موقعیت پایین نصب می‌کنید، می‌توان از دوربین بدنه ضد خرابکاری استفاده کرد تا دوربین خراب نشود و سیستم شما یکپارچگی را حفظ کند. می‌توانید کیفیت دوربین‌ها را ترکیب و مطابقت دهید. برای اینکه بدانید که یکی از دلایل ضبط نکردن دوربین مداربسته کدام است بهتر است به این مطلب سر بزنید.

گاهی اوقات از دوربین 4K و برای مناطق دیگر از دوربین های 2K و برای مناطق دیگر از 1080p HD استفاده می‌شود. بنابراین، می‌توانید هزینه‌های دوربین‌های با مشخصات پایین‌تر را در جایی که بالاترین کیفیت به شدت ضروری نیست، کاهش دهید. همچنین می‌توانید دوربین‌هایی با شکل‌های مختلف برای مقاصد مختلف بخرید، به‌عنوان مثال شکل‌های گلوله و گنبدی.

 

تنظیم ضبط دوربین مداربسته از نظر کارشناسان شرکت برنابنیان

 

علاوه بر این، می‌توانید دوربین‌های رنگی مختلف مانند سفید، سیاه یا خاکستری را برای مطابقت با رنگ اطراف انتخاب کنید ( برای اطلاع بیشتر از مدل‌ها به مقاله دستگاه ضبط کننده دوربین مداربسته و انواع آن چیست مراجعه کنید.)، به عنوان مثال، در زیر پنجره‌های بلوطی یا نزدیک به ناودان سیاه، ممکن است یک دوربین سیاه انتخاب کنید. برای آشنایی بیشتر با تنظیم ضبط دوربین های مداربسته، لطفاً پست توضیح داده شده ما را در مورد دوربین مدار بسته در تلگرام مطالعه کنید. با کیت دوربین مدار بسته، سیستم اتصال کابل‌های تصویر و برق یک دوربین یک جعبه اتصال است. اینها باید ضد آب باشند تا تنظیم ضبط دوربین مداربسته به خوبی کار کند.

روش تنظیم ضبط دوربین مداربسته

جعبه‌های اتصال می‌توانند ناخوشایند به نظر برسند. با یک سیستم دوربین مداربسته سفارشی، می‌توانید از حلقه پایه روی دوربین‌ها استفاده کنید که کابل‌ها را برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته مرتب نگه می‌دارد.

شما می‌توانید یک مانیتور دوربین مدار بسته با هر اندازه‌ای خریداری کنید یا از تلویزیون استفاده کنید. برای یک سیستم 4K به یک DVR/NVR 4K، دوربین های 4K و یک تلویزیون 4K نیاز دارید. برای دوربین‌های 1080p از یک تلویزیون HD استاندارد استفاده کنید و به این ترتیب پس از تنظیم ضبط دوربین مداربسته تصاویر آن را مشاهده کنید و برای صدا و تنظیم آن می‌توانید مقاله آموزش تنظیمات صدا دوربین مداربسته  هایک ویژن را مطالعه کنید و از طریق آن اطلاعات بسیاری به دست آورید.

با کیت دوربین مداربسته، منبع تغذیه دوربین‌ها به تعداد دوربین‌ها در تنظیمات ضبط دوربین مداربسته بستگی دارد. یک کیت دارای منبع تغذیه سبک لپ تاپ است، بنابراین هر کسی می‌تواند آن را دستکاری کرده و آن را خاموش کند. هنگام خرید قطعات جداگانه، یک انتخاب مناسب برای تغذیه دوربین‌ها، منبع تغذیه جعبه با کلید قفل است، و این می‌تواند مستقیماً به یک خار فیوز متصل شود.

 

روش تنظیم ضبط دوربین مداربسته

 

معمولاً اگر از دوربین‌های IP استفاده می‌کنید، از کابل Cat 5 یا Cat 6 (برای بیش از 300 متر طول کار) استفاده کنید که در جعبه‌های 305 متری عرضه می‌شود. برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته آنالوگ HD از کابل شاتگان (RG59 دوقلو، برای برق و ویدئو با هم) استفاده کنید. این در رول‌های 100 متری عرضه می‌شود.

 

تصمیم گیری در مورد فضای ذخیره سازی ضبط کننده

هنگام خرید یک سیستم دوربین مدار بسته باید برنامه ریزی و محاسبه کنید که چند روز ضبط نیاز دارید. در این مورد از شرکت دوربین مداربسته خود کمک بخواهید و در ادامه مقاله صدا دوربین مداربسته چگونه ضبط میکند و چه قابلیت‌هایی دارد را مطالعه کنید.

کیت دوربین مداربسته با ظرفیت‌های هارد دیسک از پیش تعریف شده ارائه می‌شود، در حالی که اگر به یک مغازه دوربین مداربسته مراجعه کنید و یک هارد دیسک را به عنوان بخشی از اجزای جداگانه دوربین مدار بسته خود انتخاب کنید، می‌توانید اندازه هارد دیسک را با دقت بیشتری متناسب با نیاز خود برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته انتخاب کنید. پس از انتخاب، فروشگاه دوربین مداربسته، هارد دیسک را به DVR متصل می‌کند تا اینکه واحدهای جداگانه را ارائه کند. اکثر کیت‌ها بدون هارد دیسک ارائه می‌شوند و شما باید آن را جداگانه خریداری کنید و آن را در DVR نصب کنید که می‌تواند مشکل ساز باشد.

ابزارهای مورد نیاز برای تنظیمات ضبط دوربین مداربسته

 • نردبان
 • مته برقی
 • مته  از جمله قطعات سنگ تراشی
 • پیچ گوشتی برقی سنگین
 • پیچ گوشتی های کوچک
 • مداد و خودکار
 • چکش
 • ابزار چین دار BNC
 • کابل کش
 • کاتر و چاقوی استنلی
 • انبر
 • عینک ایمنی، کلاه ایمنی، چکمه
 • ست کابل میله و فیش شیر برای تغذیه کابل‌ها در مکان‌های نامناسب
 • نوار برق برای چسباندن کابل‌ها به میله
 • برچسب برای علامت گذاری کابل
 • شاخه‌های خام
 • کنتور برق برای بررسی برق
 • مانیتور تست ویدیویی برای اتصال مستقیم به دوربین، برای تنظیم زاویه دوربین
 • ابزار تست شبکه

 

ابزارهای مورد نیاز برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته

 

چگونه ملکی را برای نصب دوربین مداربسته آماده کنیم؟

ابتدا باید تصمیم بگیرید برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته که DVR/NVR را کجا نگه دارید. به عنوان مثال، می‌تواند در اتاق زیر شیروانی، دفتر یا نزدیک تلویزیون باشد. کابل‌ها باید از دوربین‌ها به DVR/NVR و کابل اینترنت باید از DVR/NVR به روتر اینترنت اجرا شود. باید به این فکر کنید که چگونه این کار را انجام دهید تا دید کابل‌ها را به حداقل برسانید. برای دریافت اطلاعات بیشتر به قسمت درباره ما مراجعه کنید.

برخلاف کیت دوربین مداربسته، که در آن کابل‌ها از قبل با کانکتورها به هم متصل می‌شوند، ساخت کابل‌ها اجازه می‌دهد تا سوراخ کوچکی در دیواره‌ها برای کابل ایجاد شود، زیرا در این مرحله هیچ اتصالی روی کابل وجود ندارد.

برای تنظیم ضبط دوربین مداربسته حداقل نیاز این است که دوربین‌ها را در ارتفاع حداقل 10 فوت قرار دهید تا از دستکاری آسان آنها جلوگیری شود. سپس به داخل ساختمان بروید و گزینه‌ای را انتخاب کنید که در آن کابل از دوربین به DVR کمتر دیده شود. هرچه کابل مخفی‌تر باشد برای امنیت بهتر است.

اگر از دوربین داهوا استفاده می‌کنید و برای روش تنظیم ضبط دوربین مداربسته به مشکل خورید به مقاله تنظیمات و قابلیت صدا دوربین مداربسته داهوا چگونه است؛ مراجعه کنید. اگر همچنان در ضبط تنظیم دوربین مداربسته سؤالاتی دارید، می‌توانید با ما تماس برقرار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *