تفاوت دوربین مداربسته بیسیم و با سیم چیست؟

تفاوت دوربین مداربسته بی سیم و باسیم چیست؟

پیشرفت تکنولوژی در جهان و لازم داشتن سیستم‌ نظارتی در خانه‌ها و محل‌های کار برای تامین امنیت و کنترل نامحسوس، سیستم‌های دوربین مداربسته ابداع شدند و به‌تدریج پیشرفت کردند. این سیستم‌ها و با وجود تفاوت دوربین مداربسته، قادر به ذخیره‌سازی و مانیتورینگ زنده محل مورد پوشش خود هستند.

بدین ترتیب با داشتن یک سیستم تصویربرداری می‌توان اتفاق‌های در محیط را همیشه بازبینی کرد. چنین امکانی بدون شک آرزوی همیشگی مدیران و کارفرمایان بوده تا بتوانند نظارتی همیشگی را بر محل موردنظر خود داشته باشند. شما هم می‌توانید به‌سادگی با مراجعه به تلگرام یا اینستاگرام شرکت پیشگامان برنابینان، بهترین انتخاب را با کمترین هزینه از بین دوربین‌های موجود داشته باشید. ویدیوی زیر درباره انتخاب دوربین مداربسته بیسیم و باسیم به مدت 2 دقیقه و 38 ثانیه توضیح داده است. سپس ادامه مطلب با تیم برنا بنیان همراه باشید.

 

 

برای یک نظارت خوب دانستن اینکه تفاوت دوربین مداربسته در چیست باعث می‌گردد تا بهترین نتیجه ممکن را کسب نماییم. بدین منظور اکنون به مقایسه دوربین های مدار بسته و بررسی تفاوت کیفیت دوربین مداربسته می‌پردازیم.

 

تفاوت دوربین مداربسته بیسیم و باسیم

مهمترین مواردی که بایست در مورد تفاوت کیفیت دوربین مداربسته بدانید و سپس اقدام به خرید و نصب آن نمایید، به شرح زیر است. توجه داشته باشید اگر می‌خواهید با خیال راحت خریدی امن را تجربه کنید پیشنهاد می‌کنیم به تلگرام و یا اینستاگرام شرکت پیشگامان برنابینان مراجعه نمایید.

 

تفاوت دوربین مداربسته بیسیم و باسیم چیست؟

 

نحوه اتصال و نصب

یکی از مهمترین تفاوت‌ها در دو گروه دوربین مداربسته این است که دوربین های مداربسته باسیم برای اتصال خود با دستگاه ذخیره‌ساز یا همان DVR و NVR باید از کابل‌های رابط استفاده نمایند. این کابل‌ها برق موردنیاز دوربین را تامین کرده و تصاویر گرفته‌شده را به بخش ضبط می‌فرستند. در حالی‌که یک دوربین مدار بسته وایرلس یا بیسیم نیازی به اتصال با کابل ندارد، تصاویر را با استفاده از امواج wifi به ضبط‌کننده خود ارسال می‌کند. بنابراین نصب دوربین های باسیم پیچیده‌تر و هزینه‌بر است، در حالیکه نصب دوربین های بیسیم کاری بسیار ساده و سریع خواهد بود.

 

امنیت

تفاوت بعدی در امنیت استفاده از دوربین های مدار بسته است که وجود مقایسه دوربین های مداربسته را به خوبی نشان می‌دهد. در زمانی که ما از یک دوربین باسیم استفاده می‌کنیم، باید بدانیم که با قطع سیم‌های اتصال دوربین با مرکز ضبط آن در واقع عملیات ذخیره‌سازی قطع خواهد شد. همچنین قطعی برق نیز می‌تواند باعث توقف کار دوربین گردد. دوربین مدار بسته بیسیم کابل اتصالی ندارد که بتوان آن را قطع نمود.

همچنین این دوربین‌ها با کمک باتری‌های داخلی خود، کار می‌کنند که بدین ترتیب عملیات ذخیره‌سازی در زمان قطع برق هم ادامه خواهد داشت. اما اتصال بیسیم امواج ضعفی دارد و با اختلال در امواج و ایجاد نویز روی آن، کیفیت تصویربرداری پایین آمده و حتی قطع می‌گردد. همچنین باید بدانیم اتصال از طریق اینترنت و شبکه‌ها بین دوربین بیسم باعث می‌گردد که این سیستم‌ها همیشه در خطر هک‌شدن هم باشند. در حالی‌که استفاده از دوربین مداربسته باسیم یک تصویر با کیفیت ثابت را دارد و نیز امکان هک‌شدن از طریق شبکه اینترنت را ندارد.

 

مقاله مرتبط: آیا دوربین مداربسته بدون اینترنت کار میکند؟

 

ذخیره سازی تصاویر

تفاوت دیگر در ذخیره‌سازی تصاویر است. دوربین مداربسته باسیم می‌تواند یکی از دو دستگاه DVR و NVR را برای ذخیره‌سازی استفاده نماید. در حالی‌که دوربین های مداربسته بیسیم بجز این دو دستگاه قادرند تا ذخیره‌سازی را بر روی یک حافظه داخلی از نوع Micro SD و ابری اینترنت انجام دهند. استفاده از این کارت‌های حافظه به عنوان مهم‌ترین تفاوت دوربین مداربسته بیسیم و باسیم حساب می‌گردد. با استفاده از این کارت‌ها دیگر نیازی به وجود این تفاوت دستگاه‌ ضبط کننده DVR و NVR نیست و هزینه نصب و راه‌اندازی نخواهیم داشت. یکی از مشکلات دوربین مداربسته سیمکارتی، پس از دزدیدن، بازبینی تصاویر امکان‌پذیر نیست.

 

مطالب مرتبط: فضای ابری دوربین مدار بسته چیست؟

 

جابجایی

امکان جابجایی نیز یکی دیگر از تفاوت دوربین مداربسته بیسیم و باسیم است. در زمان نصب مدل‌های سیم‌دار احتیاج به کابل‌کشی و سوراخ‌کاری زیادی هست ولی در مدل بی‌سیم کابل‌کشی نیاز نیست. بنابراین یک سیستم بدون سیم را می‌توان به راحتی جمع آوری کرد و دوباره به سرعت وصل نمود. در حالی‌که چنین چیزی در دوربین های سیم دار بسیار محدود و هزینه‌بر خواهد بود.

 

اتصال

یکی دیگر از تفاوت‌ها در مقایسه دوربین بیسیم یا باسیم امکان ارتباط دوربین با موبایل و یا کامپیوتر می‌باشد. دوربین مداربسته بی‌سیم راحت‌تر به موبایل وصل می‌شود. برقراری ارتباط در دوربین باسیم نیاز به وجود شبکه کامپیوتری دارد که هزینه‌بر و سخت‌تر از مدل قبل است.

 

بجز دوربین‌های که در بالا توضیح آنها را دادیم، نوع دیگری از دوربین‌های مداربسته وجود دارد. به علت استفاده از سیم‌کارت در داخل، دوربین مداربسته سیم کارت خور نامیده‌اند. این مدل از دوربین‌ها دیگر نیازی به مودم و شبکه‌های اضافی ذخیره‌سازی ندارند. این دوربین‌ها در واقع یک پک کامل و کاربردی هستند که کاملا مستقل شروع به کار می‌کنند.

 

مطالب مرتبط: تفاوت دوربین دام و بولت

 

بررسی مقایسه دوربین‌ های سیمکارتی با دیگر دوربین‌ها

این دوربین‌ها با استفاده از یک سیم کارت و اتصال با شبکه wifi داخلی خود قادر هستند که به اینترنت متصل گردند. یکی دیگر از ویژگی‌های دوربین های سیم کارت خور، تفاوت کیفیت دوربین مداربسته سیم کارت خور با دوربین‌های دیگر است. کیفیت ضبط و پخش صدا و تصویر دوربین‌های سیم‌کارت‌خور بالاتر از سایر مدل‌هاست. این مدل را می‌توان به سادگی توسط یک موبایل و بهره‌گیری از نرم افزار همراه آن کنترل کرد. دوربین های سیم کارت خور برای نصب موقت و سریع در محل‌های موردنظر کاربرد دارند. در این مدل عمل ذخیره‌سازی می‌تواند در حافظه داخلی و یا روی موبایل کنترل‌کننده آن، حتی بر روی شبکه ابری اینترنت صورت بگیرد.

 

تفاوت دوربین مداربسته سیم کارخور با وایرلس

 

تهیه دوربین مداربسته

برای خرید دوربین‌ها و کسب آگاهی از تفاوت انواع دوربین مداربسته بر اساس سیستم و شکل ظاهری موجود در بازار، می‌توانید با شرکت پیشگامان برنا بینان تماس بگیرید، از طریق اینستاگرام یا تلگرام با متخصصین حاضر در آنجا ارتباط گرفته و برای نصب، تعمیر دوربین‌های مداربسته با آنها مشورت کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *