دوربین مداربسته بهتر است یا دزدگیر اماکن؟

دوربین یا دزدگیر

امروزه تمامی افراد به دنبال روش‌هایی هستند که بتوانند با کمک گرفتن و استفاده از آن‌ها، امنیت خانه و محل کسب و کار و فعالیتشان را افزایش دهند. روش‌های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد اما دو مورد از آن‌ها استفاده از دزدگیر اماکن و یا دوربین مدار بسته می‌باشد. اما سوالی که برای افراد پیش می‌آید این است که کدام یک از این دو مورد گزینه بهتری برای انتخاب کردن می‌باشد.

در ادامه بیشتر درباره ی انتخاب دوربین یا دزدگیر با شما صحبت می‌کنیم. در صورتی که تمایل داشته باشید، می‌توانید تا پایان ما را همراهی کرده و از مطالب بیان شده استفاده کنید. همچنین می‌توانید از مطالب بازگو شده در کانال تلگرام ما استفاده کنید و اطلاعات بیشتری را به دست آورید.

دوربین یا دزدگیر؟

امروزه آمار‌ها نشان می‌دهد که میزان سرقت افزایش پیدا کرده و همه به دنبال راهی برای افزایش امنیت منزل و یا محل کارشان می‌باشند. دوربین مداربسته و دزدگیر هر دو جزو روش‌ها و سیستم‌های امنیتی می‌باشند که می‌توانند امنیت مکان مورد نظر را به خوبی تامین کنند. اگر شما از نظر هزینه ای هیچ مشکلی ندارید، می‌توانید از هر دو استفاده کنید. اما اگر از نظر هزینه ای مشکل دارید، موارد زیر را مطالعه کنید تا بتوانید مناسب‌ترین گزینه را متناسب با نیاز خود یکی از این دو روش یعنی دوربین یا دزدگیر را انتخاب کنید. همچنین می‌توانید از راهنمایی‌های موجود در صفحه اینستاگرام ما کمک بگیرید.

 

دوربین بهتر است یا دزدگیر

 

دزدگیر اماکن

دزدگیر اماکن از جمله روش‌های امنیتی است که می‌تواند به شما برای افزایش امنیت و ایمنی محل مورد نظر کمک کند. این دزدگیر‌ها دارای انواع مختلفی هستند که شما می‌توانید با توجه به کارایی مد نظر خود یکی از مدل‌های آن را انتخاب کنید. دزدگیر اماکن ساده، دزدگیر ثابت شهری و دزدگیر سیم کارتی از انواع مختلف این دزدگیر‌ها می‌باشد. خدمات دزدگیر اماکن بسیار کاربردی بوده است و می‌تواند از دزدی‌های احتمالی جلوگیری کرده و در صورت وقوع دزدی سریعا با توجه به برنامه ریزی داده شده به آن یا از کار انداختن دزدگیر، صاحبان آن ملک و اطرافیان را باخبر کند. البته این برنامه داده شده با توجه به نوع دزدگیر تعریف می‌شود و این ۳ نوع با یکدیگر متفاوتند.

بهترین نوع دزدگیر از بین محصولات دزدگیر اماکن دزدگیر‌های سیم کارتی است. این دزدگیر‌ها می‌توانند از طریق تماس، آژیر و یا ارسال پیامک صاحب آن ملک را وقوع خطر و دزدی آگاه کنند. دزدگیر‌های شهری نیز باید دارای سنسور‌های فعال باشند تا بتوانند ورود و خروج‌ و حرکت‌های غیرمجاز را شناسایی کرده و گزارش دهد. در دزدگیر شهری نیز چون به خط ثابت شهر وصل است، دزد می‌تواند اخطار ثابت را قطع کند و به راحتی به کار خود بدون هیچ خطری ادامه دهد. شما می‌توانید مطالب بیشتری را در خصوص معرفی انواع دزدگیر اماکن و کاربرد‌های آن، در مقالات دیگر ما مطالعه کنید.

حال اگر هنوز هم در انتخاب دوربین یا دزدگیر شک دارید که آیا دوربین بهتر است یا دزدگیر ادامه مطلب را درباره دوربین مداربسته بخوانید.

دوربین مدار بسته

دوربین‌های مداربسته همانطور که از نامشان مشخص است به ثبت و ضبط اتفاقاتی که در جلوی دید دوربین اتفاق می‌افتد، می‌پردازند و در واقع برای مشاهده مکان‌ها و قسمت‌هایی مورد استفاده قرار می‌گیرند که دید کافی بر روی آن قسمت‌ها و مکان‌ها وجود ندارد و نمی‌توان به خوبی آن نقاط را مشاهده کرد. این دوربین‌ها فقط می‌توانند اتفاقاتی که رخ می‌دهد را ضبط کنند و توانایی هشدار در خصوص دزدی یا سرقت را ندارند. شما می‌توانید اما با آشنایی و دانستن نکاتی در مورد محصولات دوربین مداربسته و انواع آن تصمیم بگیرید که انتخاب شما کدام یک از دو مورد دوربین یا دزدگیر است.

 

دوربین مداربسته یا دزدگیر

 

مشکلات موجود در خصوص دوربین‌های مداربسته

دوربین‌های مدار بسته با وجود ویژگی‌هایی که دارند، دارای مشکلاتی می‌باشند که برخی از آن‌ها به راحتی برطرف شده و برخی قابلیت برطرف شدن ندارند. در ادامه در مورد مشکلات این دوربین‌ها صحبت می‌کنیم تا شما با آگاهی کامل از بین دو گزینه یعنی دوربین یا دزدگیر یکی را انتخاب کنید.در زیر 10 مشکلات رایج در دوربین مداربسته و راه حل آنها را برای شما بیان کرده‌ایم.

  • ضبط نکردن تصویر در دوربین مداربسته‌ی NVR یا DVR

راه حل جهت رفع آن: بررسی فضای ذخیره سازی و پاک کردن آن در صورت نیاز

  • عدم باز شدن دوربین مداربسته در گوشی

راه حل جهت رفع آن: بررسی کردن اتصال گوشی به اینترنت

  • عدم کار کردن دوربین مداربسته

راه حل جهت رفع آن: بررسی سیم کشی و مطمئن شدن از استفاده از کابل مناسب

  • قطع و وصلی در دوربین مداربسته

راه حل جهت رفع آن: جدا کردن دوربین از منبع تغذیه و متصل کردن دوباره‌ی آن

  • پریدن تصویر دوربین

راه حل جهت رفع آن: بررسی کردن برق و ولتاژ متصل به دوربین

  • سوختن و آتش گرفتن دوربین

راه حل جهت رفع آن: جلوگیری کردن از تابش مستقیم خورشید به دوربین مداربسته

  • تار شدن تصویر در دوربین مداربسته

راه حل جهت رفع آن: تمیز کردن لنز به صورت مکرر

  • آسیب دیدن و سوختن هارد

راه حل جهت رفع آن: جلوگیری کردن از ورود آب به داخل دوربین

  • شنیدن صدای سوت از دوربین مداربسته

راه حل جهت رفع آن: برگرداندن دستگاه به حالت کارخانه

  • سفید نشان دادن تصویر در دوربین مداربسته

راه حل جهت رفع آن: تغییر موقعیت و تنظیم نور خورشید

ایم موارد همگی از مشکلات این دوربین‌ها به همراه راه حل آن‌ها می‌باشد. حال شما می‌توانید راحت تر انتخاب خود را بین دو گزینه دوربین مداربسته یا دزدگیر انجام دهید و تصمیم خود را به صورت قطعی برای انتخاب دوربین یا دزدگیر بگیرید. همچنین می‌توانید از طریق تماس با برنابنیان اطلاعات بیشتری را درباره آن‌ها به دست بیاورید.

نکته‌ای در خصوص نصب دوربین مداربسته

اگر این سوال برای شما هم پیش آمده است که نکات نصب دوربین مدار بسته و ترفند‌های قبل از آن چیست؟، می‌توانید نکته ای که در ادامه بیان کردیم را مطالعه کنید تا نظر شما در خصوص انتخاب از بین دو گزینه دوربین یا دزدگیر قطعی شود و بهترین انتخاب را داشته باشید.

یکی از نکته‌های مهم در این خصوص انتخاب کردن بهترین موقعیت مکانی برای نصب کردن دوربین مداربسته است. شما با نصب دوربین در یک موقعیت مناسب می‌توانید بیشترین میدان دید را با وجود قرار داشتن یک مکان در نقطه کور برای خود به وجود آورده و از دزدی ‌ها جلوگیری کنید.

 

دوربین بهتره یا دزدگیر

 

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم تا شما را در زمینه‌ی انتخاب یک سیستم امنیتی از بین دو گزینه دوربین یا دزدگیر راهنمایی کنیم تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای تامین امنیت خود انجام دهید. شما می‌توانید از راهنمایی ‌های مجموعه برنا بنیان در این زمینه کمک بگیرید. برای کسب اطمینان بیشتر نیز می‌توانید اطلاعاتی را درباره برنابنیان به دست آورید تا بتوانید با اعتماد کامل از راهنمایی‌های آن استفاده کنید.

در دیگر مقالات ما می‌توانید با روش نصب دزدگیر اماکن و کلاسیک و سایلکس نیز در صورت انتخاب آن به عنوان روش امنیتی مورد نظر، آشنا شوید. از اینکه ما را تا پایان این مقاله در مورد انتخاب از بین دو گزینه دوربین یا دزدگیر همراهی کرده اید، از شما بسیار تشکر می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *