آموزش نصب فیش bnc در دوربین مداربسته

آموزش نصب فیش bnc های لحیمی و پیچی دوربین مداربسته

فیش bnc یک رابط بسیار رواگ مخابراتی آنالوگ است که بیشتر برای پیوند کابل‌های کواکسیال به دستگاه‌های گوناگون به کار گرفته می‌شود. فیش bnc برای اتصالاتی همچون سیگنال‌های آنالوگ و دیجیتال، آنتن‌های رادیویی، سیگنال‌های RF، دستگاه‌های تست الکتریکی و … به کار گرفته می‌شود. بیشترین کارآیی فیش bnc وصل‌کردن دوربین مداربسته به دستگاه ضبط کننده دوربین مداربسته یا همان DVR با کابل کواکسیال می‌باشد. در ادامه به آموزش نصب فیش bnc و اتصال bnc می‌پردازیم. با تیم برنابنیان همراه باشید.

 

فیش bnc چیست ؟

 bnc کاسته British Naval Connector است. کیفیت فیش bnc  تاثیر فراوانی بر کیفیت صدا و تصویر می‌گذارد. بهره‌گیری از فیش های bnc در دوربین‌ مداربسته آنالوگ همانطور که پیش‌تر گفته شد بسیار رایج می‌باشد. به راستی از آن رو که این فیش‌ها قفل‌شدگی و پیوستگی بسیار خوبی دارند، به کارگیری آنها در دوربین‌های مداربسته ایده‌آل شده است. در سیستم‌های مداربسته مرسوم بیشتر از فیش bnc برای پیوند کابل rg59 به دوربین و DVR بهره‌گیری می‌شود. فیش bnc با گونه‌های مختلف کابل coaxial همچون RG59 ،RG58 تاRG179 و RG316 سازگاری دارد. ظاهر این فیش مانند سایر پیونددهندگان به دو گونه نری و مادگی است.

 

آموزش نصب فیش bnc

 

آموزش نصب فیش bnc در دوربین مداربسته

از نظر روش پیوست فیش bnc به کابل این فیش‌های به سه دسته گوناگون بخش‌بندی می‌شوند:

ساده‌ترین گونه  آن فیش bnc پیچی می‌باشد که به سادگی و با بهره‌گیری  از یک آچار می‌توانید آن را وصل کنید. فیش bnc پیچی مغزی از جنس مس دارد که مایه آن است که کمترین نوسان و نویز را داشته باشد. بایسته است که بگوییم این فیش به دلیل پیوست بسیار آسان و جنس مغزی که دارد، پرکاربرد‌ترین گونه فیش bnc در بین کاربران است. برای اطلاعات بیشتر به صفحه مقاله ” معرفی انواع فیش دوربین مداربسته ” مراجعه کنید.

 

طریقه نصب فیش bnc پیچی

 • ابزارهای نیازین برای پیوست فیش bnc پیچی به کابل فیش بی ان سی پیچی، پیچ گوشتی و کابل می‌باشد.
 • نخست نری و مادگی فیش را از یکدیگر جدا کنید.
 • پوشش رویی کابل را تقریبا دو سانتی‌متر با سیم چین جدا کرده و کابل را داخل فیش قرار دهید.
 •  گیره فیش را باز کرده و کابل را آنگونه داخل آن قرار دهید که شیلد بدون پوشش کابل به درستی زیر گیره قرار بگیرد.
 • پیچ فیش را باز کنید و مغزی را در بخش پیچ قرار دهید.
 • پیچ را سفت کنید و سپس گیره فیش را محکم کنید.
 • برای جلوگیری از اتصال بین مغزی و بدنه می‌توانید با چسب بخش پیچ را پوشش دهید.
 • در پایان بسنده است درب فیش را ببندید.

 

آموزش نصب فیش bnc پیچی

 

در فیش های bnc لحیمی، مغزی کابل به فیش لحیم می‌گردد. لحیم شدن مغزی موجب برقرارشدن یک پیوست بسیار استوار و قوی بین فیش و کابل است. بیشتر کاربرد از این فیش‌ها زمانی است که طول کابل طولانی شده است. برای اتصال فیش bnc لحیمی به کابل به یک دستگاه هویه جهت لحیم‌کاری نیاز است.

 

نحوه نصب فیش bnc لحیمی

تجهیزات موردنیاز جهت وصل‌کردن فیش BNC لحیمی به کابلی که شامل فیش BNC لحیمی می‌باشد، هویه و کابل است.

 • در مرحله اول بایستی هویه را داغ کرده و فیش را باز کنید.
 • در مرحله بعد باید دو سانتی‌متر از ابتدای کابل را با استفاده از ابزار مخصوص لخت کنید و کابل را از داخل درب فیش قرار دهید.
 • قسمت مخصوص گیره فیش را باز کرده و کابلی را که از قبل آماده کرده‌اید داخل ان قرار دهید که شیلد لخت شده کابل کاملا زیر گیره قرار بگیرد.
 • مغزی معلوم شده فیش را داخل قسمت لحیم فیش قرار داده و سپس گیره فیش را از  جای اول سفت کنید.
 • در انتها مغزی را با دقت بسیار به قسمت مرکزی فیش لحیم‌کاری کنید.

در بالا با آموزش نصب فیش bnc  و نحوه نصب آن همراه بودیم. اما در ادامه می‌خواهیم به بهترین فیش های bnc  و اتصال آن مشغول شویم.

 

آموزش نصب فیش bnc لحیمی دوربین مداربسته

 

اتصال bnc

یکی از این فیش‌ها مخصوص  برند رفاکو می‌باشد. که از استقامت بالا در  کنار نویز کم بهره‌مند شده است. از  محدوده فرکانس گسترده و مقاومت به شدت بالا بهره‌مند می‌باشد. اتصال این فیش نیز به راحتی اتصال‌های دیگر می ‌اشد که فیش از نرمی و مادگی به خصوصی بهره‌مند شده است. این فیش‌ها جهت اتصال به کابل کواکسیال در برندهای مختلف دیگری که در بازار موجود و نیز در فروشگاه سایت برنابنیان می‌باشند، قابل عرضه نیز هستند. باید عرض کنم که برای استفاده از دوربین‌های مدار بسته نیاز به فیش‌هایی با کیفیت و در عین حال اتصال راحت داریم.

ما در مجموعه خود فیش‌های مخصوص این کار را از برندهای مختلف جمع آوری و در موقع تحویل تجهیزات دیگر این را نیز به سر کابل‌ها در محل‌های  مخصوص اتصال bnc  نیز قرار می‌دهیم. فیش‌های موجود در بازار همه از جنس چینی می‌باشند. اتصال bnc نیز همانطور که در بالا عرض کرده‌ایم، به راحتی هست. فقط کافی است قسمت نر با قسمت نر و قسمت مادگی با قسمت مادگی کابل موردنظر مطابقت داشته باشد تا بدون مشکل این فیش های bnc  با هم وصل شوند.

 

آموزش نصب فیش bnc و اتصال bnc با کابل ها در دوربین مداربسته

 

جمع بندی

در اینجا آموزش نصب فیش bnc های پیچی و لحیمی که از پرکاربردترین لوازم دوربین مداربسته می‌باشد، و نیز اتصال bnc ها و کابل‌ها را گفتیم. در صورتی اگر در دوربین مداربسته‌های شما با مشکل اتصالات فیش و کابل‌ها و سایر لوازم انواع دوربین‌ها مواجه شده‌اید، بخش خدمات دوربین مداربسته با تیم برنابنیان تماس بگیرید. جهت ارتباط نزدیک‌تر با تیم برنابنیان شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام یا سایت آپارات را دنبال کنید. انواع بهترین فیش bnc در فروشگاه سایت برنابینان بخش محصولات لوازم جانبی دوربین مداربسته موجود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *