تکنولوژی perimeter در دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی perimeter چیست؟

در برخی از دوربین مداربسته های پیشرفته، تجزیه و تحلیل هوشمند بر روی تصاویر حاصله صورت می گیرد. مانند تکنولوژی perimeter است که به طور هم زمان عملیات ضبط و ثبت آنها توسط دستگاه ضبط کننده انجام می شود. همچنین در برخی موارد، این تصاویر توسط افراد حاضر در محل یا از راه دور کنترل می گردد.

 

بخوانید: تکنولوژی dnr در دوربین مداربسته و مزایای آن چیست؟

 

تکنولوژی perimeter چیست؟

قابلیت تکنولوژی Perimeter Protection نقش حیاتی را در سیستم‌های مداربسته ایفا می‌کند. فرقی نمی‌کند؛ در منطقه امنیتی و مکان‌های پرخطر نصب شده باشد یا برای استفاده در مناطق مسکونی، تجاری و خرده فروشی‌ها به کار گرفته شود. در دهه‌های گذشته، پیشرفت فناوری و سخت افزار این سیستم‌های امنیتی، موجب بهبود امنیت محیطی، سنسورهای هشداردهنده، سیستم تشخیص و شناسایی و… گردیده است. اخیرا، توسعه الگوریتم‌های پیشرفته، به کاهش هشدارهای کاذب، به طور خودکار کمک کرده است.

با این وجود، هنوز هم نظر قطعی و ثابتی برای تایید قابل اعتماد بودن زنگ های هشدار وجود ندارد. اما در حال حاضر شرکت‌های بزرگ تولید دوربین مداربسته، راه حل‌های متنوعی را جهت حفاظت از محیط (Perimeter Protection) ارائه می‌دهد. این راه حل‌ها مبتنی بر الگوریتم‌های Deep learning بوده و تاثیر زیادی بر سیستم‌های هشداردهنده، محصولات راداری و دوربین مداربسته‌های دماسنجی دارد. در ادامه توضیحات بیشتر در این باره خدمت شما ارائه خواهیم داد.

 

تکنولوژی perimeter در دوربین مداربسته چیست؟

چرا از فناوری هوشمند تشخیص محیط استفاده می کنیم؟

با بهره‌گیری از تکنولوژی perimeter می‌توانید از اموال خود در برابر نفوذ، محافظت کرده و کارکنان خود را با یک سیستم تشخیص محیط کاربردی، هوشیار نگه دارید! در سراسر جهان، صاحبان ملک برای بهبود عملکرد کارکنان امنیتی در نظارت، کنترل و حفاظت از مناطق مد نظر و سایر اموال و دارایی‌ها، به سیستم‌های نظارتی وابسته هستند. دوربین مداربسته‌ها در هر نقطه از مکان‌های مختلف مثل بندرها، فرودگاه‌ها، زندان‌ها، مدارس و … با دسترسی محدود نصب می‌شوند.

 

مطالعه کنید: تکنولوژی exir در دوربین مداربسته و تفاوت ir و exir چیست؟

 

مطالعات نشان داده‌اند که یک نگهبان به طور متوسط، می‌تواند تا 20 دقیقه تمرکز خود را بر روی تصویر دوربین مداربسته (بدون وقوع هیچ فعالیتی) حفظ کند. پس از گذشت 20 دقیقه تمرکز او کاهش یافته و خطر نفوذ و سایر رخدادها افزایش پیدا می‌کند. بنابراین استفاده از دوربین مداربسته‌ای که در صورت مشاهده حوادث غیرطبیعی یا غیرقانونی، بتواند به نگهبان شما هشدار دهد و او را مطلع سازد، بی شک تاثیر زیادی در حفظ امنیت شما خواهد داشت. از این رو، تکنولوژی perimeter در دوربین مداربسته امنیت کاربر را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. با به کارگیری از این قابلیت، می‌توانید از اموال خود محافظت کنید.

 

تکنولوژی perimeter و فناوری هوشمند تشخیص محیط در دوربین مداربسته

عملکرد تکنولوژی perimeter در دوربین مداربسته:

از اموال شما توسط چندین لایه دفاعی در سیستم مداربسته، محافظت می‌شود. علاوه بر دیوارها، درهای ضدسرقت و قفل‌های محکم که از مناطق داخلی حفاظت می‌کنند، دوربین مداربسته اولین لایه دفاعی کاربر در برابر نفوذ است. یکی از مهم‌ترین عملکردهای سیستم‌های هوشمند خودکار، تشخیص محیط است.

سیستم Perimeter detection تمام نقاط ورود به ملک شما را زیر نظر دارد و با مکانیزم هوشمند و هوشیار خود، تمام مناطقی که در معرض آسیب و نفوذ هستند را کنترل می‌کند. ادغام برنامه تجزیه و تحلیل ویدیو با شبکه دوربین مداربسته شما، یک سیستم کاربردی و موثر فراهم می‌کند. این سیستم قادر است به طور خودکار، نفوذ افراد و وسایل نقلیه در ملک شما را تشخیص داده و در برابر آن واکنش نشان دهد.

 

تکنولوژی perimeter و عملکرد آن

 

راه حل پیشرفته تشخیص محیط

سیستم مدرن Perimeter Detection راه‌های زیادی برای افزایش و بهبود اقدامات امنیتی ارائه می‌دهد. با بهره‌گیری از تکنولوژی و نرم افزار قوی، کنترل و دسترسی فیزیکی تقویت می‌شود. در عین حال نگهبانان و کارکنان امنیتی ابزار لازم و موثرتری را برای حفظ امنیت محیط، به کار خواهند برد.

طراحی و ارائه راه‌حل‌های این فناوری، می‌تواند در چندین مورد مختلف عملیات تشخیص را به صورت خودکار انجام دهد. همچنین می‌تواند با ایجاد زنگ هشدار در صورت وقوع ناسازگار و اطلاع‌رسانی به کارکنان امنیتی، از اموال و ملک کاربر محافظت کند. این سیستم ممکن است شامل برنامه‌های زیر باشد:

 

جمع بندی

تکنولوژی های متنوع در سیستم های دوربین مداربسته در حال پیشرفت هستند، در مقالات سایت برنا بنیان انواع تکنولوژی ها رو معرفی و توضیح دادیم. اگر سوال دارید می‌توانید با تیم متخصص برنا بنیان در میان بگذارید. جهت دریافت مشاوره و خدمات دوربین مداربسته با ایشان تماس بگیرید. می‌توانید از طریق چت واتساپ یا شبکه های اجتماعی اینستاگرام یا تلگرام ارتباط کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *