عملکرد قابلیت Tripwire در دوربین مداربسته

قابلیت Tripwire در دوربین مداربسته

قابلیت Tripwire یکی از عملکردهای تجزیه و تحلیل ویدیو در سیستم هوشمند ویدیویی (IVS) می باشد. دوربین مداربسته مجهز به این قابلیت، می تواند رویداد ها را شناسایی و ثبت کند.

این یکی از موثرترین روش ها برای نظارت و حفاظت از منطقه امنیتی مورد نظر است. با وجود اینکه قابلیت تشخیص حرکت (motion detection) یکی از ویژگی های متداول در دوربین مداربسته ها است، ولی موارد متعددی از هشدارهای کاذب در آن وجود دارد. برای رفع این مسئله، عملکرد تشخیص هوشمند یا Tripwire مورد استفاده قرار می گیرد که در ادامه به معرفی و نحوه تنظیم آن می پردازیم.

 

عملکرد Tripwire یا تشخیص هوشمند چیست؟

پس از فعالسازی صحیح تنظیمات دوربین مداربسته خود، هنگامی که سوژه ای از خط تعریف شده عبور کند، سیستم از طریق ایمیل یا تلفن همراهتان به شما هشدار می دهد. این هشدار، می تواند هم زمان با ضبط ویدیو در دستگاه ضبط کننده ، انجام شود. بر اساس تنظیمات مورد نظرتان در دوربین مداربسته ، می توانید به راحتی خطی فرضی تعریف کرده و با ایجاد محدودیت تردد، از نفوذ غیر مجاز جلوگیر نمایید.

 

عملکرد قابلیت Tripwire در دوربین مداربسته

کاربرد قابلیت Tripwire دوربین مداربسته:

استفاده از دوربین مداربسته هایی که از عملکرد تشخیص هوشمند Tripwire بهره مند هستند، به کاربر این اجازه را می دهد که از هرگونه تخطی و رفت و آمد غیر مجاز باخبر شود. به همین دلیل برای استفاده در مناطق محافظت شده و امنیتی انتخاب مناسبی می باشد.

به کارگیری قابلیت تشخیص هوشمند برای انبارهای بزرگ ، بانک ها ، فروشگاه ها و حتی خانه مسکونی مفید است. اگر ساختمان مد نظر شما، یک نقطه ورودی داشته باشد و بخواهید ممنوعیت ورود ایجاد کنید؛ استفاده از قابلیت Tripwire جهت تعریف یک خط فرضی، مناسب‌ترین روش است.

با توجه به تنظیمات مورد نظرتان، می توانید به راحتی خط tripwire و مسیری مد نظرتان را تعریف کرده و عبور از آن را روی حالت هشدار تنظیم کنید. عملکرد تشخیص هوشمند را طوری تنظیم کنید که وقتی شخصی از چپ ، راست عبور می کند، یا هنگام عبور از خط در هر دو جهت به شما هشدار دهد. بدون نیاز به هزینه اضافی و یا استخدام پر هزینه یک نگهبان ، می‌توانید tripwire را روی هر سطحی ترسیم کنید.

 

کاربرد قابلیت Tripwire در دوربین مداربسته

نکات مهم در استفاده از قابلیت Tripwire :

با وجود مزایای متعدد، چند محدودیت در رابطه با عملکرد تشخیص هوشمند نیز وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید. Tripwire نباید در مناطق پر جمعیت مورد استفاده قرار بگیرد. برعکس؛ بهتر است در نواحی که حداقل رفت و آمد انجام می شود، به کار گرفته شود.

هنگام تنظیم Tripwire بهتر است خط را چند متر دورتر از منطقه مورد حفاظت، بکشید تا عملیات را با اطمینان بیشتری انجام دهد. دلیل این امر این است که تقریبا 10 ثانیه طول می کشد تا این عملکرد تشخیص هوشمند، عبور فرد یا شی را تایید کند. با در نظر گرفتن این موارد، قابلیت tripwire را به شکل مناسبی تنظیم کنید تا خیالتان راحت باشد.

در این مقاله درباره قابلیت Tripwire دوربین مداربسته گفتیم. اگر باز هم سوال دارید، میتوانید با تیم شرکت برنابنیان از طریق تماس با ما یا شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام مشورت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *