Heat Map ( نقشه گرمایی ) در دوربین مداربسته

Heat Map در دوربین مداربسته چیست

در سالهای اخیر، با پیشرفت تکنولوژی، قابلیت‌های کاربردی و هوشمند بسیاری به سیستم‌های مداربسته اضافه شده است. این فناوری‌ها در سهولت نصب، افزایش امنیت و افزایش کیفیت نقش موثری دارند. اما یکی از جالب‌ترین قابلیت‌هایی که در نسل جدید دوربین مداربسته تحت شبکه یا IP وجود دارد، قابلیت نقشه گرمایی یا Heat Map در دوربین مداربسته است. بهره‌گیری از این فناوری، در رونق تجارت و کسب و کار شما تاثیر زیادی دارد. برای آشناشدن با این ویژگی منحصر بفرد، در ادامه مقاله با ما همراه شوید.

 

 Heat map در دوربین مداربسته چیست؟

همانطور که گفته شد، تکنولوژی Heat Map تنها در دوربین مداربسته های IP نسل جدید یافت می‌شود. فناوری Heat Map در واقع ابزاری برای تجزیه و تحلیل رفتار مشتریان یک مجموعه تجاری یا فروشگاه است. این قابلیت، به درک الگوهای رفتاری افراد کمک می‌کند. به وسیله نقشه گرمایی حاصل از تصاویر دوربین مداربسته IP مجهز به این تکنولوژی، اطلاعات مفیدی درباره نقاط پر تردد در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

 

Heat Map در دوربین مداربسته یا نقشه حرارتی چیست؟

عملکرد هیت مپ

فناوری Heat Map در دوربین مداربسته چگونه این اطلاعات ارزشمند را ارائه می‌دهد؟ دوربین مداربسته حرارتی، به کمک این فناوری، الگوی حرکت مشتریان را در یک بازه زمانی ضبط و ذخیره می‌کند. تکنولوژی Heat Map نقشه‌ای با طیف رنگ‌های سبز، زرد، قرمز، آبی و … را نشان می‌دهد. معنای هر کدام از این رنگ‌ها را، پارامترهایی که قبلا در سیستم تعریف شده‌اند، مشخص می‌کنند. به عنوان مثال: نقاطی که به رنگ آبی در آمده‌اند، تراکم جمعیت کمتری داشته و بازدید در مناطق قرمز رنگ بیشتر است.

این فناوری (همانطور که از اسمش پیداست) این کار را با استفاده از شناسایی چگالی گرمایی انجام می‌دهد. علاوه بر این، نقشه کرمایی در دوربین مداربسته، امکان نمایش آماری به صورت نمودار روانه، هفتگی و ماهانه را دارد. نمودار روزانه، بازدید و تراکم در هر ساعت را نشان داده و نمودار هفتگی و ماهانه، تراکم جمعیت در هر روز را ارائه می‌دهد. به این ترتیب، مدیران مجموعه یا صاحب‌کاران فروشگاه از محبوب‌ترین کالاها باخبر شده و مکان‌های پرتردد را برای قراردادن کالاهای پر فروش انتخاب می‌کنند.

پیش‌نیازهایی که برای استفاده از قابلیت Heat Map در دوربین مداربسته لازم دارید، عبارتند از:

  • دستگاه دارای قابلیت IVS و دوربین مداربسته دارای ویژگی Heat Map
  • نمایشگر (LCD)

 

Heat Map در دوربین مداربسته و عملکرد نقشه گرمایی دوربین

 

کاربرد نقشه گرمایی

از این قابلیت Heat Map در دوربین مداربسته می‌توان جهت استفاده در مکان‌های تجاری، فروشگاه‌ها، سوپرمارکت‌ها و … بهره برد. به این طریق، فروشندگان و صاحبان کار متوجه می‌شوند که رفت و آمد در کدام قسمت بیشتر بوده و یا کدام محصولات پرطرفدارتر هستند. از طرف دیگر، مدیریت متوجه خواهد شد که محصولات مورد نظر خود را در کجا قرار دهد تا بیشتر دیده شود. به این ترتیب نقشه گرمایی یا Heat Map در دوربین مداربسته، کمک بزرگی در فروش کالاها بر اساس چیدمان محصولات یک فروشگاه می‌کند.

 

مزایای نقشه حرارتی:

  • بهره‌گیری از heat map برای نحوه چیدمان کالاها و تعیین محل‌های پرتردد و کم‌تردد در فروشگاه‌ها
  • زمان‌بندی و برنامه‌ریزی برای فروش کالاها و تبلیغات و نمایش محصولات در مکان‌های پرفروش
  • تغییر دکوراسیون فروشگاه برای بازدید بیشتر افراد در بخش‌های پررفت‌و‌آمد

 

جمع بندی

تا اینجا درباره نقشه گرمایی یا Heat Map در دوربین مداربسته خواندیم و دانستیم که این نوع قابلیت ها از مهمترین تکنولوژی‌های سیستم دوربین مداربسته هستند. سایر قابلیت های دوربین مداربسته زیادی در مقالات سایت برنا بنیان ‌آماده است و می‌توانید به این صفحات مراجعه نمایید. برای نصب و تعمیر انواع دوربین مداربسته براساس سیستم و شکل ظاهری با کارشناسان شرکت تماس حاصل فرمایید. نیز می‌توانید از طریق چت واتساپ یا شبکه‌های اجتماعی اینستاگرام، لینکدین و تلگرام را تیم مذکور ارتباط کنید تا از خدمات و محصولات دوربین های مداربسته شرکت برنا بنیان بهترین بهره را ببرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *